Tender.fi saldırısındaki fonlar iade edildi!

Tender.fi saldırısı

Tender.fi saldırısındaki fonlar iade edildi!

ABONE OL 

Merkeziyetsiz Finans olarak dilimize çevrilen DeFi platformları siber saldırılara karşı büyük bir zaafiyet gösteriyor. Tender.fi platformuna geçtiğimiz haftalarda bir saldırı düzenlenmiş ve 1.6 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Saldırıyı düzenleyen hacker fonları iade etti.

Tender.fi Saldırısı İyi Niyetle Sonuçlandırıldı

DeFi platformları sık sık siber saldırıya maruz kalmalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Ancak bu defa saldırı ile değil fonların iade edilmesiyle gündeme geldi. Tender.fi isimli DeFi platformu siber saldırıya maruz kalmış ve saldırı 1.6 milyon dolarlık kripto paranın çalınması ile sonuçlanmıştı.

Saldırıyı yapan hacker, platform ile iletişime geçerek bir iyi niyet göstergesinde bulundu. Bu iyi niyetiyle birlikte fonlar iade eden hacker’a 62.16 Ethereum ödeme yapıldı. Bu tutar ise yaklaşık 100 bin dolara tekabül ediyor.

Bitkeep Hacklenmişti! Yatırımcılar Büyük Kayıp Yaşamıştı

Bitkeep kullanmak isteyen yatırımcıların orijinal olmayan uygulama APK’ları kullanması sebebiyle 8 milyon dolarlık kripto para çalındı. Hackerlar bu fonları kısa süre içerisinde hareket ettirmeye başladı.

Bitkeep konu ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

Paralarınız çalınırsa, indirdiğiniz veya güncellediğiniz uygulama ele geçirilmiş bilinmeyen bir sürüm (resmi olmayan yayın sürümü) olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir