Telefon aşırı ısınıyor diyorsanız dikkat! Neler yapılmalı?

Telefon aşırı ısınıyor

Telefon aşırı ısınıyor diyorsanız dikkat! Neler yapılmalı?

ABONE OL 

Özellikle içerisinde bulunduğumuz yaz aylarında akıllı telefonlarımız normalden daha fazla ısınıyor. Akıllı telefonun aşırı ısınması sorununu nasıl çözebileceğimize hep birlikte göz atacağız.

Telefon Aşırı Isınıyorsa Ne Yapmak Gerek?

Yaz aylarında hava sıcaklıkları 35-40 derece seviyelerine yükselebiliyor. Bu sıcaklıkları bizleri rahatsız ettiği gibi akıllı cihazlarımızı da rahatsız ediyor. Özellikle telefonlar yaz aylarında ciddi anlamda ısınma sorunları yaşıyor.

  • Siz de ‘telefon aşırı ısınıyor‘ diyenler arasında yer alıyorsanız dikkat etmeniz gereken detayları iyice öğrenmeniz gerekiyor. Akıllı telefonları şarj edereken 0 ile 20 arasında ve 80 ile 100 arasındaki seviyeleri doldurmak için çok daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu da akıllı telefonun daha çabuk ısınmasına sebep oluyor.

Akıllı telefonlarımızı şarj etmek için yüzde 20 seviyesinin altına düşürmemeye ve yüzde 80’in üzerine çıkarmamaya dikkat etmek gerekiyor. Bu aynı zamanda pil ömrünüzü de uzatacaktır.

  • Bunun dışında akıllı telefonunuzu özellikle yaz aylarında güneşten uzak tutmalısınız.
  • Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise akıllı telefonda aktif olarak veya arka planda çalışan uygulamalar. Bu uygulamaları kullanmadığınız zaman arka planda çalışmasına izin vermeyin. Widget’lar da yine arka planda çalışmayı sürdüreceği için akıllı telefonun ısınmasına sebep olacaktır.

Akıllı telefonların da bir cihaz olduğunu unutmamak ve cihazın dinlenmesi için zaman tanımayı da unutmamak gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir