STEPN Çin’deki faaliyetlerini durdurdu!

STEPN Çin

STEPN Çin’deki faaliyetlerini durdurdu!

ABONE OL 

Move to Earn” projelerinin ilki olan STEPN, Çin’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu karar ile birlikte Çin’deki STEPN kullanıcılarının mağduriyeti tartışılıyor.

STEPN Çin’de Kullanılmayacak

Solana tabanlı ”Move to Earn” projesi STEPN, dünya genelinde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Kullanıcılar, oluşturulan Metaverse’de ayakkabı satın alıyor ve telefonu elindeyken günde belirli bir miktar yürüyor ve GMT isimli kripto paradan elde ediyor. Bu sayede yatırımcılar günlük fiziksel yürüyüş aktivitesiyle gelir elde edebiliyordu.

Ancak yapılan açıklama ile birlikte Çin’deki faaliyetlerin sonlandırılacağı açıklandı. 15 Temmuz’a kadar Çinli kullanıcılar STEPN uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak 15 Temmuz itibariyle IP ve GPS hizmetleri sonlandırılacak. Bu da uygulamanın kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Ancak proje yöneticileri tarafından yapılan açıklamada Çinli kullanıcıların toplam kullanıcıların yalnızca yüzde 5‘ini oluşturduğunu ve fiyata etki etmeyeceğini ifade etti.

STEPN Çin’deki faaliyetlerini durdurdu!

Çin Dijital Yuan Airdroplarına Devam Ediyor

Kripto paralara olan olumsuz tavrıyla tüm dünyadan tepki gören Çin, Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan’ı vatandaşlarına dağıtmaya devam ediyor. Airdrop yöntemiyle Shenzhen’in Futian bölgesindeki vatandaşlara 15 milyon yuan (2.3 milyon dolar) dağıtılacak.

Bu dağıtma işlemi ise WeChat üzerinden gerçekleştirilecek. Dağıtılan Dijital Yuan‘ları elde eden vatandaşların 5.000’den fazla mağazada minimum limit olmadan harcayabilecekleri açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir