Steam anlık kullanıcı rekorunu yeniden tazeledi

Steam anlık kullanıcı rekorunu yeniden tazeledi

Steam anlık kullanıcı rekorunu yeniden tazeledi

ABONE OL 

Dünyanın en popüler ve en önemli oyun dağıtım platformlarından biri olan Steam anlık kullanıcı rekorunu kırarak kendi rekorunu yeniden tazelemiş oldu. Rekorda yeni oyunların, indirimlerin ve özellikle Cyberpunk 2077‘nin çok büyük payı olduğu Twitch yayınlarına ve yorumlara bakarsak reddedilemez bir gerçek.

Rakamlara bakıldığı zaman dünyanın en çok kullanılan oyun dağıtım platformu olan Steam, normal şartlarda 14-19 milyon arası ulaştığı anlık kullanıcı sayısının çok üstüne çıktı. Geçtiğimiz günlerde yılın oyunlarının belirlendiği bir oylama yapan ve yıllardır çıkması beklenen Cyberpunk 2077 oyununu yayınlayan Steam, CS:GO, PUBG, Dota 2 gibi oyunlarıyla fark yaratmaya ve zirvedeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Yeni Steam Anlık Kullanıcı Rekorunu

Steam geçtiğimiz günlerde 24.776.635 anlık kullanıcı ile geliştirdiği kendi rekorunu bu kez 24.804.148 kişi ile yeniden tazeledi. Bu, Steam’in 2020 yılı içerisinde kırdığı 3. rekor oldu.

Rekorda Counter-Strike: Global Offensive oyunu 1.062.017 kişi ile, Cyberpunk 2077 oyunu 1.047.602 kişi ile PlayerUnknown’s BattleGrounds oyunu ise 648.889 kişi ile büyük pay sahibi oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir