Starbucks Blockchain ile kahveleri takip edecek

 Starbucks Blockchain ile kahveleri takip edecek

Starbucks kripto paralara ve Blockchain teknolojisine olan yakınlığıyla biliniyor. Dünyaca ünlü kahve zinciri Blockchain sayesinde kullanıcılarına kahvelerin tüm aşamalarını ulaştırmayı hedefliyor.

Starbucks Blockchain’e Yöneliyor

Starbucks, müşterilerine sunduğu kahvelerin hangi aşamalardan geçtiğini Microsoft tarafından hazırlanan bir Blockchain teknolojisiyle şeffaf bir şekilde yine müşterilerine sunacak. Starbucks’ın Küresel Kahve, Çay ve Kakao Kıdemli Başkan Yardımcısı Michelle Burns konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Neredeyse yirmi yıldır her çiftlikten satın aldığımız her kahvenin izini sürmeyi başardık. Bu, müşterilerimize kesinlikle bu güveni sağlayan, kullanıcı dostu, tüketici odaklı bir araç inşa etmenin temelini oluşturmamızı sağladı. Tüm kahvelerimizin nereden geldiğini biliyoruz.”

Hazırlanacak olan kodlar sayesinde müşteriler kahvenin nerede üretildiğini, nerede kavrulduğunu, nasıl kavrulduğunu ve demleme tekniklerini öğrenebilecekler.

Starbucks Dijital Yuan Test Edecek

Dünyaca ünlü kahve devi Starbucks‘ın da aralarında bulunduğu şirketler ve mağazalar Çin‘in dijital parasını test edecek. Bu testler sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar tespit edilecek ve ülke genelinde kullanıldığın tekrar etmemesi adına çözülecek. Testlerin başlaması ile birlikte geliştirilen arayüzde kullanılmaya başlanacak. Ayrıca devlet yetkililerinin ulaşım araçlarında kullanması test aşamalarının bir kısmını oluşturuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir