Spotify’dan önemli podcast yatırımı

 Spotify’dan önemli podcast yatırımı

Spotify, halihazırda bulunan podcast dinleyici kitlesini arttırmak amacıyla bir podcast şirketi olan Megaphone’u 235 milyon dolar fiyata satın aldı.

Popüler müzik ve podcast yayıncı platformu, podcast reklamcılığında zirveye oynamak, piyasaya hükmetmek ve hem içerdeki hem de dışardaki yayınların ana reklamcısı olmak istiyor.

Spotify’dan Önemli Podcast Yatırımı

Yatırım detaylarına bakıldığı zaman konunun yalnızca reklam olmadığı, dinleyicilerin davranışlarını izlemenin de temel amaç olduğu belirtiliyor. Dinleyicilerin isimleri, yaşadıkları şehir, yaşları, uygulamadaki arkadaşları, sevdikleri müzikler ve yayınlar gibi tüm veriler kaydedilecek ve reklamlar genel anlamda bu verilere göre düzenlenecek.

Spotify Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Açıklanan son verilere göre müzik platformu aylık toplamda 320 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bu abonelerin 144 milyonu ücretli aboneler. Geçen yıl aynı dönemde toplam aktif kullanıcı sayısı ise 248 milyon seviyesindeydi.

Apple Music’in 60 milyon abonesi varken Amazon Music’in ise 55 milyon abonesi bulunuyor. Apple Music ve Amazon Music platformlarının abone sayılarının da tamamının ücretli olduğunu belirtmeliyiz.

Platformun aktif kullanıcı sayısının artmasındaki sebeplerden biri Hindistan’da düzenlenen reklam kampanyası olurken diğeri ise şüphesiz Rusya ve çevresindeki 12 ülkede faal duruma geçmesi oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir