Spotify kullanıcı sayısı açıklandı (2022)

Spotify kullanıcı sayısı açıklandı

Spotify kullanıcı sayısı açıklandı (2022)

ABONE OL 

Spotify, 2022 yılının ikinci çeyrek verilerini açıkladı. Bu raporda Spotify kullanıcı sayısına da yer verildi. Raporun detayları elde edilen gelir başta olmak üzere birçok detay da paylaşıldı.

İşte Spotify Kullanıcı Sayısı!

Spotify, 2022 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcı sayısının 180 milyondan 182 milyona yükseldiği açıklandı. Şirket kullanıcı sayısı olarak 183 milyona ulaşmayı hedefliyordu ancak bu çeyrek bu hedefe ulaşılamadı. Yine bu çeyrek döneminde bir önceki çeyreğe göre yüzde 19’luk bir artışla 422 milyon dolar gelir elde edildiği belirtildi.

Bilindiği gibi Spotify ücretsiz bir şekilde de kullanılabiliyor. 2022 yılının ikinci çeyrek verilerine göre ücretli kullanıcı sayısı da yüzde 16 artış gösterdi. Aylık aktif kullanıcı sayısı da aynı dönemde yüzde 18 artış gösterdi.

Spotify bildirim butonu
Spotify

Spotify Karaoke Özelliği Tanıtıldı

Hypebae tarafından aktarılan bilgilere göre kullanıcılar, yeni özellik ile birlikte kullanıcılara sevdiği şarkının sözlerini yansıtarak kullanıcının karaoke yapmasını sağlayacak ve Spotify, karaoke yapan kullanıcıları puanlayacak.

Spotify karaoke özelliği şimdilik test aşamasında ancak yakında tüm dünyada kullanılmaya başlayacak.

Spotify Sesli Kitap Dönemini Başlatıyor

Findaway platformunu satın almasıyla dedikoduları ortaya çıkan platform nihayet netleşmiş oldu. Spotify CEO’su Daniel El, Spotify sesli kitap platformunu şirket için büyük bir fırsat olarak görüyor.

Daha öncesinde müzik ve podcast konusunda büyük bir popülerliğe ulaşan ve dünya çapında en çok kullanılan birkaç platformdan biri olan Spotify sesli kitap alanını da büyük bir gelir kapısı olarak görüyor.

Spotify dışında Apple şirketinin de sesli kitap konusunda adımlar attığı biliniyordu. Detaylar ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir