Spotify ikinci çeyrek döneminde 300 milyon aboneye ulaştı

 Spotify ikinci çeyrek döneminde 300 milyon aboneye ulaştı

Spotify ikinci çeyrek finansal raporlarını yayınladı ve İsveçli çevrimiçi müzik uygulamasının aylık aktif kullanıcı sayısının 299 milyona ulaştığı açıklandı. Premium abonelerden elde edilen gelir de artarken, sadece “COVID-19 pandemisini çevreleyen belirsizlik” nedeniyle sadece Serbest Nakit Akışı’nda düşüş görüldü.

Spotify ikinci çeyrek döneminde 300 milyon aboneye ulaştı

2020 Q2 için Spotify raporu abonelerde büyük artış görüyor, kullanıcılar artık 300 milyon

Toplam aylık aktif kullanıcı sayılarına bakıldığında 2019 yılının ikinci çeyreğinde 232 milyon olan sayı, 2020 yılının ilk çeyreğinde 286 milyona çıktı ve hemen ardından ikinci çeyrekte 299 milyonu gördü.

Premium abone sayılarına bakıldığında 2019 yılının ikinci çeyreğinde 108 milyon olan sayı, 2020 yılının ilk çeyreğinde 130 milyona çıktı ve hemen ardından ikinci çeyrekte 138 milyonu gördü.

Spotify önerilenler çubuğu özelliği test ediyor

Son zamanlarda popülerliğini arttıran Spotify önerilenler çubuğu özelliği üzerinde çalışıyor. Uygulamalardaki test edilen özellikleri bulmasıyla tanınan Jane Manchun Wong, attığı bir tweetle Spotify’ın test ettiği yeni özelliği ortaya çıkardı.

Instagram’daki hikayeler bölümüne benzeyen bir tasarımla Spotify, dinlediğimiz şarkıcı, grup ve müzik türlerine göre bize önerilerde bulunup takip butonu eklediği bir özellik sundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir