Spotify abonelik ücretlerine zam geldi!

Spotify abonelik ücretlerine zam

Spotify abonelik ücretlerine zam geldi!

ABONE OL 

En popüler müzik platformlarından olan Spotify, birçok ülkede fiyatlarına zam yaptı. Spotify abonelik ücretlerine yapılan zam oranı ise yüzde 30 seviyelerinde oldu.

Spotify Abonelik Ücretlerine Zam!

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından olan Spotify, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bir ülkedeki fiyatlarına zam yaptı. Hali hazırda ülkemizde ‘Bireysel‘ abonelik ücreti 29.99 TL’den 39.99 TL’ye yükseldi.

Duo‘ abonelik ücreti 39.99 TL’den 54.99 TL’ye yükseldi. ‘Aile‘ abonelik ücreti ise 49.99 TL’den 64.99 TL’ye yükseldi. ‘Öğrenci‘ abonelik ücreti ise 14.49 TL’den 21.99 TL’ye yükseldi.

Spotify zam kararı aldı! İşte yeni fiyat

Spotify 500 Milyon Aboneyi Geride Bırakmıştı

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi müzik dinleme platformu Spotify, 500 milyon aboneyi aşarak 515 milyon aktif aboneye ulaştı. Bu abonelerin 210 milyonu ise ücretli bir şekilde platformu kullanıyor.

Paylaşılan grafikte 2022 yılının ilk çeyreğinde 422 milyon abone, bu abonelerin 182 milyonu ise ücretli bir şekilde platformu kullanıyordu. 1 yılda 28 milyon ücretli abone sayısı artışı yaşandığı gözleniyor.

Spotify Müzik NFT’lerini Desteklemek İstiyor

Dijital müzik platformlarından olan Spotify, NFT yatırımcıları için bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi NFT’ler yalnızca görsellerden oluşmuyor. Müzik olarak satışa sunulan NFT’ler de geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu.

Spotify, bu NFT’leri satın alan yatırımcıların, satın aldıkları NFT’leri Spotify platformunda dinleyebilmeleri için bir oynatma listesi test ediyor. Bu oynatma listesi için önce Spotify platformuna kripto para cüzdanının bağlanması gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir