Spotify abone sayısını açıkladı!

 Spotify abone sayısını açıkladı!

Dünyanın en büyük müzik platformlarından olan Spotify yayınladığı ilk çeyrek raporunda güncel abone sayısına da yer verdi.

İşte Spotify Abone Sayısı

Spotify yayınladığı ilk çeyrek raporunda toplam abone sayısını açıkladı. Spotify, bu yılın ilk üç ayında 11 milyon yeni aboneye sahip oldu ve toplam abone sayısını 366 milyona yükseldi. Premium abone sayısı ise 158 milyona yükseldi. Yine aynı dönemde yaklaşık 4 milyon kullanıcı aboneliğini iptal ettirdi.

Spotify Podcast Abonelik Sistemi Geliyor

Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Podcast abone sistemi duyuracağı ve Podcast üreticilerine elde edilen gelirin yüzde 70’ini ödeyeceği ortaya çıkmıştı. Spotify’ın da bu alanda çalışmaları olduğu biliniyordu. Apple’ın açıklamasının ardından Spotify da bu alanda abonelik sistemi oluşturacağını ve Podcast üreticilerine elde edilen yüzde 100’ünü ödeyeceğini açıkladı.

Spotify Podcast abonelik sistemi önümüzdeki hafta başlayacak. Podcast konusunda ciddi adımları bulunan Spotify, Barack Obama başta olmak üzere Prens Harry ve Meghan Markle ile anlaşma sağlamıştı. Bu hamleler ile birlikte Apple Podcast abonelik sistemi ve Spotify Podcast abonelik sistemi arasında kıran kırana bir rekabet olması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir