SpaceX uçaklara da Starlink interneti sağlamak istiyor

Starlink interneti

SpaceX uçaklara da Starlink interneti sağlamak istiyor

ABONE OL 

Elon Musk‘ın uzay şirketi SpaceX, Starlink isimli takım uydular aracılığıyla dünyanın her noktasına hızlı ve kesintisiz bir internet sağlamaya çalışıyor. SpaceX, hizmet alanını genişleterek uçak içinde de WiFi hizmeti sunmak için çalışıyor.

Starlink İnternetinin Uçaklarda da Kullanılması Hedefleniyor

Uzaya gönderdiği Starlink uyduları ile sık sık gündeme gelen SpaceX şirketi, Starlink internetinin kullanım alanını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Starlink üst düzey yöneticisi Jonathan Hofeller tarafından yapılan açıklamada birkaç havayolu şirketi ile görüşüldüğü ortaya çıktı.

Bilindiği bazı havayolu şirketleri tarafından uçak içinde WiFi hizmeti sunuluyor. Ancak sunulan bu internetin hızı oldukça düşük ve fiyat olarak pahalı olduğu biliniyor. SpaceX şirketi de bu problemi çözmek ve hızlı internet hizmeti sağlamak için çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Starlink internet hızı
SpaceX uçaklara da Starlink interneti sağlamak istiyor

Starlink İnternet Hızı Hedefi Elon Musk Tarafından Açıklandı

Elon Musk resmi Twitter hesabından Starlink hızı hakkında açıklama yapmıştı. Bir takipçisinin Starlink hizmeti hakkında açıklama yapması ve aldığı hızı paylaşması üzerine bu yıl içerisinde hızın iki katına çıkarak 300 Mbps‘e yükseleceğini ve gecikmenin yaklaşık olarak 20 ms seviyelerine düşürüleceğini ifade etmişti.

Daha önce yapılan testlerin birinde hız 77 Mbps gecikme 39 ms, diğerinde ise hız 130 Mbps gecikme süresi 34 ms olarak çıkmıştı. Elon Musk da hedefinin 300 Mbps gecikme süresi hedefinin ise 20 ms olduğunu belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.