SpaceX Starlink için beta test fiyatı açıklandı!

SpaceX Starlink için beta test fiyatı açıklandı!

SpaceX Starlink için beta test fiyatı açıklandı!

ABONE OL 

SpaceX uzay şirketinin uzaydan internet getirme projesi olarak bilinen Starlink projesi için beta test fiyatı açıklandı. 50 bine yakın uyduyla birlikte uzaydan internet çekmek isteyen Elon Musk’ın bu projesinde, şimdiden 100 Mbps upload hızına ulaşmış durumda ve yakında gigabit hızına ulaşması hedefleniyor.

SpaceX Starlink İçin Beta Test Fiyatı Açıklandı

Projeyi test etmek isteyen kişilerin 499 dolar bağlantı ve gerekli donanım harcamasının ardından 99 dolar aylık ücret ödemesi isteniyor.

Starlink nedir?

Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu ailesidir. Uydu ailesi, yer istasyonları ile birlikte çalışacak ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşacak.

2020 yılı Haziran ayı itibarıyla SpaceX 482 uyduyu konuşlandırdı. Ayrıca Haziran ayından itibaren her iki haftada bir gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan fırlatmalarda, fırlatma başına 60’tan fazla uydunun yerleştirilmesi planlanıyor. Toplamda ise 2020’lerin ortalarında 12.000 uydu konuşlandırılarak, ardından toplam uydu sayısının 42.000’e çıkarılması planlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.