Sosyal medya platformlarına reklam boykotu büyüyor!

   Sosyal medya platformlarına reklam boykotu büyüyor!

  Facebook son dönemlerde nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme konularında yetersiz kalmasıyla büyük bir tepki görmeye başlamıştı ve reklam boykotu başlatılmıştı. Büyük şirketlerin bu konuda izlediği politika ve yaptırımlar gitgide büyümeye başladı ve durum tüm sosyal medya platformlarına sıçradı.

  İftira ve İnkarla Mücadele Birliği NAACP ve birkaç örgüt beraber Facebook ve Instagram’a karşı geniş çaplı bir boykot başlatmıştı. ‘Kar İçin Nefreti Durdurun‘ başlığıyla başlatılan boykota birçok büyük şirket katıldı.

  Reklam boykotu kampanyasına büyük şirketler katılıyor

  Geçtiğimiz hafta Facebook’un en büyük reklam verenlerinden olan The North Face, platformu boykot ettiğini ve reklam vermeyeceğini şu tweetle duyurmuştu:

  Unilever, Verizon gibi şirketler de boykota katıldıktan sonra boykotun boyutu biraz büyüdü ve Mark Zuckerberg, boykota direkt cevap olarak bir açıklama yapmasa da bir dizi ilke değişikliği yapılabileceğini duyurmuştu.

  Şimdi ise Coca Cola boykotu bir adım ileriye taşıyarak yalnızca Facebook ve Instagram değil tüm sosyal medya platformlarını, Twitter, Youtube gibi platformları da boykot edeceğini açıkladı.

  Coca Cola Company CEO’su James Quincey’in yaptığı açıklamaya göre, 30 gün süreyle şirketin reklam standartlarını gözden geçirmek ve ilkeleri tekrar incelemek için bu kararın alındığını belirtti. Quincey bu süreç içerisinde reklam ortaklarının kendi platformlarında nefret, şiddet ve uygunsuz içeriklerden kurtulma politikalarını gözden geçirmelerini beklediklerini belirtti.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir