Sosyal medya düzenlemesinin detayları ortaya çıktı

 Sosyal medya düzenlemesinin detayları ortaya çıktı

Son haftalarda ülkemizin gündeminde yer alan sosyal medya düzenlemesinin detayları ortaya çıktı. Başta Netflix olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasını ilgilendiren düzenlemenin detaylarını sizler için hazırladık.

Sosyal Medya Düzenlemesinin Detayları

Sosyal medya düzenlemesi 11 maddeden oluşuyor. Düzenleme hazırlanırken Almanya’da uygulanan model göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Bu düzenlemeye göre Türkiye’den bir milyondan fazla ziyaretçisi bulunan sosyal ağ sağlayıcıların Türkiye’de temsilcilik açmaları gerekmektedir.

Türkiye’de belirlenen yükümlülükleri yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarının bant genişlikleri %50 oranında daraltılacak. Eğer yine yükümlülükler yerine getirilmiyorsa bant genişliği %95 oranında daraltılacak.

Sosyal Medya Düzenlemesi

Türkiye’de bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya sağlayıcılarının bu verileri Türkiye’de barındırması gerekiyor. Kurumlar gibi kişiler de sosyal medya ağ sağlayıcılarından içerik kaldırılması ve erişim engellemesi talep edebilecek. Bu başvurunun aynı saat içerisinde yanıtlanması gereken aksi takdirde sosyal medya ağ sağlayıcısına para cezası uygulanacak.

Hangi tarihte uygulanmaya başlanacağı bilinmeyen düzenlemeye ait yeni detaylar ortaya çıktığında Teknoküpür olarak sizlerle paylaşacağız.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir