Sony Xperia Compact tasarımı sızdırıldı! Rakip iPhone 12 mini

 Sony Xperia Compact tasarımı sızdırıldı! Rakip iPhone 12 mini

Sony akıllı telefon pazarındaki eski hakimiyetini yakalamaya çalışıyor. Geçtiğimiz yılın ekim ayında duyurulan iPhone 12 mini tasarımına benzeyen bir tasarım üzerinde çalışan Sony, Xperia Compact modeliyle karşımıza çıkacak. OneLeaks tarafından sızdırılan görsel aynı zamanda akıllı telefon hakkında bilgileri bizlerle paylaşıyor.

Sony Xperia Compact Muhtemel Özellikleri

5.5 inç ekrana ve üzeirnde 8 megapiksel ön kameraya sahip olacağı iddia edilen Xperia Compact, arka tarafından 13 megapiksel ana kamera ile karşımıza çıkacak. 3.5 mm kulaklık girişini de barındıran akıllı telefonun kenar kısmında parmak izi okuyucusu da bulunuyor.

Sony Xperia Compact

iPhone 12 mini ile karşılaştırılmasının sebebi ise kasa tipi ve ekran büyüklüğü benzerlik gösteriyor. iPhone 12 mini modeli 5.4 inç ekrana sahipken Xperia Compact 5.5 inç ekranla karşımıza çıkacak.

Sony Xperia Compact

Sony Xperia 1 III Özellikleri Ortaya Çıkmıştı

Sony Xperia 1 III, 5G destekli Snapdragon 888 işlemci ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 6.5 inç 4K OLED HDR ekran, 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Fiyat olarak ise akıllı telefon elleri yakacak. 1.199 dolar (8.835 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ülkemizde satılmayacağı düşünülen akıllı telefon, fiyatıyla tüm dünya için pahalı olarak nitelendiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir