Solana ağına ne oldu?

Solana ağı

Solana ağına ne oldu?

ABONE OL 

Son dönemin en popüler kripto paralarından olan Solana, dün ciddi bir problemle karşılaştı. Solana ağı dün aşırı işlem sayısı sebebiyle ‘aralıklı kararsızlık‘ problemi yaşadı. Problemden birkaç saat sonra çözümün gerçekleştiği açıklandı.

Solana Ağındaki Sorun Neydi?

Solana ağı aşırı işlem sayısı sebebiyle ciddi bir sorun yaşamış ve hizmet reddi sorunu ortaya çıkmıştı. Bu da Solana ağını kullanan tüm kripto paraları doğrudan etkilemişti. Solana Vakfı açıklama yapmış ve mühendislerin sorunla ilgilendiğini ifade etmişti.

Ardından yapılan açıklama ile 1.6.25 isimli bir güncellemenin yapıldığı ve Solana Blockchain ağının yeniden hizmet verebildiği ifade edildi. Saniyede 400 bin işlem sebebiyle ‘aralıklı kararsızlık’ sorunu bu şekilde çözülmüş oldu. Bütün bu olaylar olurken de SOL fiyatı bir süre düşüş yaşadı. 142 dolara kadar gerileyen SOL yeniden 160 dolar seviyelerine yükseldi.

Solana fiyatı
Solana ağına ne oldu?

Luna Yield Rug Pull ile Çakıldı!

Son zamanların en çok dikkat çeken Blockhain ağlarından olan Solana’da ilk defa bir rug pull olayı yaşandı. Luna Yield isimli kripto paranın sosyal medya hesapları başta olmak üzere tüm hesapları kapatıldı. Solana IDO platformu SolPAD ise resmi Twiter hesabından bir açıklama yaptı:

Launchpad’imizdeki son IDO olan Luna Yield’de bazı sorunları var gibi görünüyor. Luna Yield ekibi web sitelerini ve diğer tüm sosyal medyayı kapattı. Ayrıca tüm likiditeyi geri çekiyorlar. SolPAD, ne olduğunu anlamak için Luna Yield ekibine hala ulaşamıyor. Sorunu araştırmak için kullanıcıları desteklemenin ve bazı üçüncü taraflarla iletişim kurmanın yollarını bulmaya çalışıyoruz. Lütfen sabırlı olun ve Luna Yield ile ilgili her türlü bilgiyi bize sağlayın. İş birliğiniz için teşekkürler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.