Snapdragon 888 Plus tanıtım tarihi sızdırıldı

 Snapdragon 888 Plus tanıtım tarihi sızdırıldı

Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon işlemcilerine bir yenisi daha eklenecek. 1 Aralık tarihinde duyurulan Snapdragon 888‘in ardından Snapdragon 888 Plus‘ın da tanıtılacağı ortaya çıktı.

İşte Snapdragon 888 Plus Tanıtım Tarihi

Qualcomm‘un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 888‘in ardından Snapdragon 888 Plus‘ın 2021 yılının ikinci yarısında duyurulacağı iddia edildi. Bu iddianın sahibi ise yaptığı sızıntılarla isminden söz ettiren Digital Chat Station oldu.

Snapdragon 888 Plus

2021 yılının ikinci yarısında duyurulması beklenen Snapdragon 888 Plus‘ın yine birçok amiral gemisi model tarafından kullanılması bekleniyor. Snapdragon 888‘in tanıtılmasının üzerinden henüz bir ay geçmesine rağmen Mi 11, iQOO 7 ve Galaxy S21‘in bazı pazarlardaki versiyonlarında yer alıyor.

Snapdragon 888 Detayları

Snapdragon 888 işlemcisinin en dikkat çekici özelliği Snapdragon X60 5G isimli modemin entegre bir şekilde bünyesinde yer alması oldu. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise 144 fps oyun performansını kullanıcıları hedef alarak en başarılı oyun deneyimini kullanıcılara sunmak istiyor.

5G desteğinin yanı sıra WiFİ 6 ve Bluetooth 5.2 desteğini de bünyesinde bulunduran işlemci, kamerayı Spectra ISP ile daha iyi hale getiriyor. 12 megapiksel kamerası ile saniye 120 fotoğraf çekme imkanını kullanıcılarına sunan ISP, bir önceki modele göre yüzde 35 daha hızlı olduğu da gelen detaylar arasında bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir