Snapdragon 8 Gen 1 tanıtıldı! İşte detaylar

Snapdragon 8 Gen 1

Snapdragon 8 Gen 1 tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Snapdragon yeni bir işlemci modeli duyurdu. Bir süredir duyurulması beklenen 8 Gen 1 isimli işlemci modeli yine Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 888‘e kafa tutarak karşımıza çıktı.

Snapdragon 8 Gen 1 Özellikleri

Qualcomm, yeni işlemci modeli Snapdragon 8 Gen 1′i duyurdu. Aynı zamanda yeni bir işlemci isimlendirmesiyle karşımıza çıkan 8 Gen 1 modeli, ARMv9 tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Yani ana çekirdek Cortex-X2 ve 3.0 GHz ile çalışacak. Bu da performansı üst seviyelere çıkarıyor. Ayrıca bu ana çekirdeği destekleyen Cortex-A710 ve 2.5 GHz hızına sahip üç performans çekirdeği de Snapdragon 8 Gen 1‘de yer alıyor.

Tüm bu çekirdeklerin yanında 4 tane de Cortex-A510 ve 1.8 GHz hızında verimlilik çekirdeği yer alıyor. Qualcomm verilerine göre Snapdragon 8 Gen 1, Snapdragon 888 modelinden yüzde 20 daha hızlı olacak ve yüzde 30 daha az enerji harcayacak.

Snapdragon 8 Gen 1

Adreno, yeni mimari teknoloji sayesinde yüzde 30 performans artışı ve yüzde 25 enerji tasarrufu sağlayacak. Yeni işlemci modelinin en dikkat çekici özelliği ise X65 5G modemine sahip olması. Bu modem sayesinde 10 Gbps hızına erişebiliyor. Amiral gemilerinde yer alacak olan Snapdragon 8 Gen 1 dikkatleri tamamen üzerine çekmeyi başardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir