Snapdragon 480 tanıtıldı! İşte detaylar

 Snapdragon 480 tanıtıldı! İşte detaylar

Qualcomm yeni bir işlemci modeli daha duyurdu. Aralık ayının ilk günlerinde 5G destekli Snapdragon 888‘i duyuran şirket şimdi de 5G destekli Snapdragon 480 modelini duyurdu.

Snapdragon 480 Özellikleri

Qualcomm yeni işlemci modelini duyurdu. 8 çekirdekli ve Adreno 619 GPU‘ya sahip olan Snapdragon 480, 5G desteğiyle ön plana çıkıyor. Orta segment akıllı telefonları hedef alarak bu modeli duyuran Qualcomm, 5G için X51 modeme yer veriyor.

Ürettiği işlemcilerle 5G pazarının büyümesini sağlayan şirket Aralık ayının ilk günlerinde Snapdragon 888 modelini duyurmuştu.

Snapdragon 480

Snapdragon 888 Özellikleri

Snapdragon 888 işlemcisinin en dikkat çekici özelliği Snapdragon X60 5G isimli modemin entegre bir şekilde bünyesinde yer alması oldu. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise 144 fps oyun performansını kullanıcıları hedef alarak en başarılı oyun deneyimini kullanıcılara sunmak istiyor.

5G desteğinin yanı sıra WiFİ 6 ve Bluetooth 5.2 desteğini de bünyesinde bulunduran işlemci, kamerayı Spectra ISP ile daha iyi hale getiriyor. 12 megapiksel kamerası ile saniye 120 fotoğraf çekme imkanını kullanıcılarına sunan ISP, bir önceki modele göre yüzde 35 daha hızlı olduğu da gelen detaylar arasında bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir