Smart Trade Coin dolandırıcılığı: 1 milyar dolarlık vurgun

Smart Trade Coin dolandırıcılığı

Smart Trade Coin dolandırıcılığı: 1 milyar dolarlık vurgun

ABONE OL 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından paylaşılan tweet’te Smart Trade Coin dolandırıcılığıyla ilgili açıklama yapıldı ve operasyonun düzenlendiği duyuruldu.

Smart Trade Coin Dolandırıcılığına Operasyon!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, resmi Twitter hesabından yaptığı duyurudaSİBERGÖZ-42” isimli bir operasyon yapıldığını, bu operasyonda 127 kişinin yakalandığını açıkladı. Smart Trade Coin olarak ortaya çıkan bu yöntem ile 1 milyar dolarlık haksız kazanç elde edilğini belirtildi.

Ankara merkezli olarak düzenlenen operasyonda Antalya, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Uşak, Aydın, Muğla, Kütahya, Çorum, Balıkesir, Denizli, Adana, Bursa, Malatya, Tekirdağ, Isparta, Karabük, Konya, Şırnak ve Samsun’da da yakalamalar gerçekleştiği açıklandı.

Ali Yerlikaya tarafından paylaşılan tweet’te operasyon şu ifadelerle duyuruldu:

Smart Trade Coin” isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden “Sıfır Risk İle Yüksek Kazanç” vaadiyle vatandaşların yatırıma yönlendirildiği, otomatik al-sat işlemlerini gerçekleştiren bot uygulaması satıldığı ve mevcut kullanıcılara yeni kullanıcı getirmeleri halinde kazanç vaadinde bulunup “Saadet Zinciri” sistemi oluşturarak, uluslararası dolandırıcılık eylemini gerçekleştiren ve 1 Milyar Dolar (yaklaşık 32 Milyar TL) haksız kazanç elde ettiği tespit edilen 127 şüpheli yakalandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir