SEC stable coin düzenlemesi istiyor!

SEC stable coin düzenlemesi

SEC stable coin düzenlemesi istiyor!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz gün yaşanan UST, USDT ve USDN isimli stable coin’lerin (sabit fiyatlı kripto para) istikrarsızlığı sebebiyle harekete geçti.

SEC Stable Coin İçin Harekete Geçebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sabit fiyatlı kripto paraları düzenlemek istiyor. Özellikle Terra şirketinin stable coin’i UST ile birlikte kripto para piyasasının sarsılması tüm gözleri kripto para piyasasına çevirdi.

SEC Komiseri Hester Peirce yaptığı açıklamada SEC kuruluşunun stable coin projelerini düzenlemek için çalışma başlatabileceğini ifade etti. Peirce, tüm gözlerin sabit fiyatlı kripto para çevrildiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Stable coin’lere yaklaşmak için farklı potansiyel seçenekler var ve deneme yanılma yöntemiyle orada başarısızlığa yer açmamız gerekiyor.

SEC stable coin düzenlemesi istiyor!

Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlem ETF’si Onay Aldı

Bitcoin‘i dünya piyasalarındaki dönüşümü başlattığını hep birlikte söyleyebiliriz. Bu dönüşüm ile birlikte şirketler de Bitcoin’i yerel borsalardan işleme almak için SEC’e başvuruda bulunuyor. Son olarak bu başvurulara bir yenisi eklenmiş ve Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin başvurusu yapılmıştı.

SEC uzun bir incelemenin ardından bu ETF’ye onay verdi. Onay alınan bu Bitcoin vadeli işlem ETF’si XBTO ismiyle alım satıma açılacak.

Ayrıca vadeli işlem ETF’lerine verilen bu onaylarla birlikte gözler spot ETF için SEC’e çevrildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir