SEC Bitcoin ETF’lerinin tümünü erteledi!

SEC Bitcoin ETF

SEC Bitcoin ETF’lerinin tümünü erteledi!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kendilerine yapılan Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kararını açıkladı. Bu karar ile birlikte 7 farklı spot Bitcoin ETF başvuru kararının açıklanması ertelendi.

SEC Bitcoin ETF Başvurularıyla İlgili Açıklamasını Yaptı

Kripto para yatırımcıları tarafından beklenen SEC – Bitcoin ETF kararları açıklandı. Herhangi bir şekilde onay veya red kararı açıklamayan SEC, kararın açıklanmasını erteledi. Yapılan son açıklamada 17 Ekim 2023 tarihinde kararların duyurulacağı da belirtildi.

Bitcoin ETF

Bilindiği gibi 5 farklı şirket, spot Bitcoin ETF‘i için SEC kurumuna başvuruda bulunmuştu. Kripto paralara olan olumsuz yaklaşımıyla bilinen SEC, merakla beklenen kararını açıkladı ve kararının açıklanmasını erteledi.

Birçok yatırımcı tarafından tepkilere sebep olan bu kararın ardından Bitcoin fiyatı da 26 bin dolar seviyesine geriledi. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatı 28 bin doları aşmıştı ancak bu karar ile birlikte yeniden 26 bin dolar seviyelerine gerilemiş oldu.

SEC sırasıyla WisdowTree, Invesco, Valkyrie, Fidelity, VanEck, Bitwise ve BlackRock şirketlerinin yapmış olduğu spot Bitcoin ETF başvuruları kararlarının açıklamasını ertelemiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir