Samsung katlanabilir telefonlarını daha ince ve hafif yapmak istiyor

 Samsung katlanabilir telefonlarını daha ince ve hafif yapmak istiyor

Samsung katlanabilir telefon piyasasını şu an lider olarak elinde tutuyor. Diğer akıllı telefon üreticilerinin birçoğunun henüz bir katlanabilir akıllı telefon modeli bulunmazken Samsung‘un birden fazla model üretmesi, piyasayı kontrol etmesi anlamına geliyor. Ancak Samsung‘un ürettiği katlanabilir telefonların ağır ve kalın olduğu biliniyor. Güney Koreli teknoloji devi bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı.

Samsung Katlanabilir Telefonları İnceltip ve Daha Hafif Yapacak

En son duyurulan Galaxy Z Fold2 modelinin 282 gram olması ve katlandığında 16.9 mm kalınlıkta olması akıllı telefona dair en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. Güney Koreli teknoloji devi kullanıcılarına son teknolojiyi sunsa da tasarım olarak eleştirildiğini kabul ediyor. Bu sebepten dolayı tasarıma yönelik çalışmalarını sürdüren şirket Ultra İnce Cam teknolojisine katlanabilir telefon modellerinde yer vermeye hazırlanıyor.

Galaxy Z Fold2

Henüz net bir açıklama yapılmasa da Samsung’un akıllı telefon üretiminde ne kadar üretken olduğu herkes tarafından biliniyor ve kabul ediliyor. Her seviyeye uygun akıllı telefon üreterek pazar payını elinde tutan şirket, yakın zamanda yeni bir katlanabilir telefon modeliyle daha karşımıza çıkacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir