Samsung 600 megapiksel kamera geliştiriyor

 Samsung 600 megapiksel kamera geliştiriyor

Samsung, akıllı telefonlarının yanı sıra ürettiği kameralarla dikkatleri üzerine çekiyor. Daha önce ürettiği yüksek çözünürlükteki kameralara bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu çözünürlük seviyesini çok yüksek seviyeye çekmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Samsung 600 Megapiksel Kamera İle Karşımıza Çıkacak

İsmi ortaya çıkmayan bir sızıntı sahibi, Samsung‘un 600 megapiksel kamera üzerinde çalıştığını iddia etti. Bu iddiayı kuvvetlendirmek için bir görsel paylaştı:

Samsung 600 megapiksel kamera

Ancak bu kamerayı kullanabilmek için Samsung‘un ortaya çıkan kamera çıkıntısı problemini çözmeye çalışıyor. 22 mm gibi bir çıkıntıya sahip olacak olan 600 megapiksel kameranın yakın zamanda karşımıza çıkmayacağı düşünülüyor. Ayrıca kamera yalnızca çıkıntısıyla değil arka kasanın yüzde 12’sini oluşturmasıyla da sorun teşkil ediyor.

Samsung‘un bu problemi çözerek 600 megapiksel çözünürlüğe sahip kameraya sahip akıllı telefonu karşımıza çıkarmaya kararlı olduğu da gelen sızıntılar arasında yer alıyor.

Samsung Katlanabilir Telefonları İnceltip ve Daha Hafif Yapacak

En son duyurulan Galaxy Z Fold2 modelinin 282 gram olması ve katlandığında 16.9 mm kalınlıkta olması akıllı telefona dair en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. Güney Koreli teknoloji devi kullanıcılarına son teknolojiyi sunsa da tasarım olarak eleştirildiğini kabul ediyor. Bu sebepten dolayı tasarıma yönelik çalışmalarını sürdüren şirket Ultra İnce Cam teknolojisine katlanabilir telefon modellerinde yer vermeye hazırlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir