Samsung 16 GB RAM ile karşımıza çıkabilir

 Samsung 16 GB RAM ile karşımıza çıkabilir

Samsung akıllı telefon kavramına şekil veren dünya devi şirket olarak biliniyor. Ürettiği akıllı telefonlarla tüm segmentlere hitap eden Güney Koreli teknoloji devi son olarak oldukça iddialı bir üretime gidebilir. 16 GB RAM‘e sahip olan akıllı telefon üretmesi beklenen Samsung, beklentileri bir hayli yükseltiyor.

Samsung 16 GB RAM’e Sahip Akıllı Telefon Üretebilir

Yapılan son sızıntılara göre Samsung 16 GB LPDDR5 RAM üretimine başladı. 12 GB RAM‘e göre %16 oranın daha hızlı bir bant genişliği sunup bant genişliğini 6.4 Gbps‘e yükselten Samsung oldukça başarılı bir iş üzerinde çalışıyor.

Samsung 16 GB RAM Üretiyor

Üretilen RAM’in boyutu da %30 oranında daha küçük olacak. Bu sayede bu RAM’in kullanıldığı akıllı telefonlar daha ince olabilecek. Ayrıca akıllı telefon dahili parçalarının giderek küçülmesi pil kapasitesini arttırmak isteyen şirketler için bir hayli olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor.

RAM Akıllı Telefonlarda Ne İşe Yarar?

RAM, akıllı telefonlarda bilgilerin geçici olarak depolandığı yerdir. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse bir uygulama açacaksanız eğer RAM önce bellekten yükleme yapar ve verilerin çalışması için ortam oluşturur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir