Sağlık Bakanlığı’ndan Hayat Eve Sığar uygulaması

Sağlık Bakanlığı'ndan Hayat Eve Sığar uygulaması

Sağlık Bakanlığı’ndan Hayat Eve Sığar uygulaması

ABONE OL 

Korona virüsü testi pozitif biriyle karşılaştınız mı? Çevrenizde risk taşıyan kişiler var mı? Güvenli bölgede mi yoksa riskli bölgede misiniz? Öğrenmeniz artık bir uygulama uzağınızda. Sağlık Bakanlığı bugün Hayat Eve Sığar uygulamasını yayınlayarak tüm bu sorulara yanıt bulmamızı sağlıyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması Google Play'de göründü - Webrazzi

Uygulamayı kurduğunuz zaman size her gün sağlık durumunuzu sorarak derleme yapıyor. Ailenizdeki kişilerin sağlık durumlarında bir değişiklik olduğu zaman sizi uyarıyor. Sokağa çıktığınız zaman da Bluetooth bağlantısıyla etrafınızdaki kişilerin sağlık bilgilerini derleyerek pozitif birinin çıkması halinde sizi uyarıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Hayat Eve Sığar açıklaması;

“Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa, riski sıfırlayacak. Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır. Ayrıca izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması birçok şeyin takibini, hastalık sonrasındaki temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.”

Uygulamayı indirmek isterseniz bağlantılar;

AndroidApp Store

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.