Rus hackerlar ABD hükümet ağından veri çaldı!

Rus hackerlar

Rus hackerlar ABD hükümet ağından veri çaldı!

ABONE OL 

ABD kaynaklarından yapılan açıklamaya göre Rus hackerlar ABD’nin eyalet hükümet ağlarına siber saldırı gerçekleştiriyor ve bu saldırı sonucunda iki önemli verinin çalındığı ortaya çıktı.

Rus Hackerlardan Saldırı!

ABD kaynaklarının bu açıklamasını yayınlayan Reuters raporuna göre Rus hackerların eylül ayından itibaren ABD’yi hedefliyor. Sürekli olarak saldırı gerçekleştiren hackerlar savunmasız olduğu iddia edilen kaynaklardan iki önemli veriyi çaldıkları ortaya çıktı. Rus kaynakları ise bu iddiaların asılsız olduğunu iddia etti.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, yaptığı açıklamada 3 Kasım’da düzenlenecek olan Başkanlık seçimlerine İran ve Rusya’nın müdahale etmeye çalıştığını belirtti. Siber saldırılarla seçmen bildiğinin bir kısmını ele geçiren Rusya ile birlikte İran’ın da seçmenlerin kafalarını karıştırmak amacıyla e-posta gönderimi yaptığını duyurdu.

Bu saldırıların kim tarafından yapıldığı hakkında açıklama yapmayan John Ratcliffe, seçimlerin hedef alındığı için saldırıların uzun süredir sürdüğünü belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.