Ruffer Investment Bitcoin’lerin bir kısmını sattı

 Ruffer Investment Bitcoin’lerin bir kısmını sattı

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Ruffer Investment Company, kasım ayında 744 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştı. Toplamda 26 milyar dolardan daha büyük portföye sahip olan şirket portföyün yüzde 2.7‘si ile Bitcoin almıştı. Kısa süre içerisinde yatırımını ikiye katlayan şirket 650 milyon dolar değerinde Bitcoin satış gerçekleştirdi.

Ruffer Investment Bitcoin Satışı Gerçekleştirdi

Ruffer Investment Company Yatırım Direktörü Duncan MacInnes yaptığı açıklamada bu kadar kısa süre içerisinde böyle bir yükselişi beklemediklerini ifade etti. 744 milyon dolarlık yatırım yapan şirket kısa sürede yatırımını iki kattan daha fazla arttırdı. Şirket bu sebepten dolayı 650 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Ayrıca şirketin hala 700 milyon dolarlık Bitcoin’i olduğu açıklandı.

Ruffer Investment Company Yatırım Direktörü Duncan MacInnes açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bitcoin’in yükselişini birkaç yıldır takip ediyoruz. 2017’de çok kuşkuluyduk ve her zaman toplantılarda güldüğümü hatırlıyorum. Ancak 2020’de her şey değişti. Bitcoin almak için ekonomik ortam daha iyi olamazdı. Her yerde negatif faiz oranları ve tahvil getirileri görüyoruz. Pandemi nedeniyle nakit parayla savaşın arttığını gördük. Aynı zamanda her şey dijitalleşiyor, hayatlarımız bir yıl öncesine göre çok daha dijital.”

Ruffer Investment

Londra merkezli yatırım şirketi Ruffer Investment Company, yapmış olduğu 550 milyon sterlin (744 milyon dolar) büyüklüğündeki yatırımı için şu açıklamayı yapmıştı:

”Bu yatırımı dünyanın başlıca para birimlerinde devam eden devalüasyona karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir