RTÜK Spotify hakkında yeni bir açıklama yaptı

RTÜK Spotify hakkında yeni bir açıklama yaptı

RTÜK Spotify hakkında yeni bir açıklama yaptı

ABONE OL 

RTÜK Spotify ve Foxplay hakkında yeni bir açıklama yaparak verilen sürenin sonunun yaklaştığını ve erişim engellenmesinin kaçınılmaz bir yere doğru gittiği belirtildi. İşte o açıklamalar:

“Sosyal medya yasası kapsamında Spotify, lisans yükümlülüğünü an itibarıyla yerine getirmediği için 72 saatlik süre verilmiş durumda. RTÜK ile temasa geçerek hazırlıklarını tamamladıktan sonra başvuracaklarını bildiren platformlar var. Örneğin Foxplay lisans yükümlülüğünü yerine getireceğini İletmiş durumda. Ancak Spotify ile ilgili bir temas kurulamamış ve bir muhattap bulunamamış. Çünkü Spotify’ın şu anda Türkiye’de bir temsilciliği bulunmuyor.

Eğer 72 saatlik süre içerisinde bu durumda bir değişiklik olmazsa yani yasada belirtilen lisans yükümlülüğünü yerine getirme noktasında bir girişimleri bulunmazsa yasada bulunan açık yüküm gereğince RTÜK idaresi Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak Spotify’ın lisans yükümlülüğünü yerine getirmediği gerekçesiyle erişimin engellenmesini talep edecek. Burada yasal olarak yapılacak işler doğru gibi gözüküyor. Çünkü yasa bu şekilde ancak çözüm yolunun da bulunması Türkiye’nin uluslarası saygınlığı açısından önemli. Umarım bu 72 saat içerisinde bir bağlantı noktası bulunur ve yasada belirtilenler gerektiği şekilde yerine getirilerek sorun aşılmış olur. Diğer türlü bu aşamada erişimin engellenmesi kaçınılmaz bir yere doğru gidiyor”

RTÜK Spotify İçin Sürenin Dolmak Üzere Olduğunu Belirtti

RTÜK tarafından ‘www.medyaporttv.com‘, ‘www.paylasfm.com‘, ‘https://open.spotify.com‘ ve ‘https://www.foxplay.com.tr/‘ sitelerinin yayın lisansı almadan yayın hizmeti verdiği tespit edildi. RTÜK üyesi İlhan Taşçı bu sitelere 72 saat süre tanındığını ve sürenin dolması halinde erişim engelinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.