Robinhood işten çıkarma kervanına dahil oldu!

Robinhood ceza

Robinhood işten çıkarma kervanına dahil oldu!

ABONE OL 

Kripto para borsaları, kötü piyasa koşullarını sebep göstererek çalışanlarını işten çıkarmaya başlamıştı. Birçok kripto para borsası bu adımı yaparken son olarak Robinhood şirketi de çalışanlarının yüzde 23’ünü işten çıkaracağını açıkladı.

Robinhood Personelin Yüzde 23’ünü İşten Çıkarıyor

Kripto para borsalarının son aylarda yapmış olduğu işten çıkarma hamlesi tepkileri çekiyordu. Dünya devi kripto para borsalarının çalışanlarını işten çıkarmaları tepkilerin odağı olmuşken şimdi de Robinhood platformu çalışanlarının yüzde 23’ünü işten çıkaracağını açıkladı.

Robinhood kurucu ve CEO’su Vlad Tenev yaptığı açıklamada makroekonomik koşulları sebep olarak göstererek personelin yüzde 23‘ün işten çıkarılacağını duyurdu:

Az önce çalışan sayımızı yaklaşık %23 oranında azalttığımızı duyurdum. Tüm fonksiyonlardan çalışanlar etkilenecek olsa da değişiklikler özellikle operasyonlarımız, pazarlama ve program yönetimi fonksiyonlarımızda yoğunlaşıyor.

Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde 585 milyon dolar gelir elde eden Robinhood platformu, bu yılın ikinci çeyreğinde 321 milyon dolar gelir bekliyordu. Ancak rapor açıklandı ve 318 milyon dolarlık bir gelir elde edildiği açıklandı.

İşten çıkarma kervanına son olarak Robinhood dahil oldu!

Robinhood Ceza İle Karşı Karşıya

Listelediği kripto paralarla adından söz ettiren Robinhood, New York Finansal Hizmetler Departmanı‘nın radarına girdi. İncelenen şirketin kara para akmaya yönelik yükümlülüklerini yerine getirmediği ve siber güvenlik önlemlerini almadığı sebebiyle 30 milyon dolarlık ceza kesildi.

Bu cezanın yanından Robinhood’un eyalet düzenlemelerine uygunluğunu kontrol etmesi amacıyla danışman tutması gerektiğine karar verildi. Ayrıca kullanıcıların platforma ulaşmasını sağlayacak telefon numarasının da aktif hale getirilmesi gerektiği açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir