Ripple kurucu ortağından büyük satış!

 Ripple kurucu ortağından büyük satış!

Ripple kurucuları arasında yer alan ardından projeden ayrılarak Stellar‘ın kurucuları arasında yer almış Jed McCaleb, yaptığı satışlarla dikkatleri üzerine topladı. Toplamda 400 milyon dolar değerinde XRP satan McCaleb, eski şirketini gözden çıkarmış gibi görünüyor.

Ripple Kurucu Ortağında 400 Milyon Dolarlık Satış!

Şu an Stellar CTO‘su olarak görev yapan Jed McCaleb, Ripple kurucuları arasında yer alıyor. Bu sebepten dolayı elinde yüklü miktarda XRP bulunan McCaleb, yaptığı satışlarla isminden söz ettiriyor.

Ripple
Ripple kurucu ortağından büyük satış!

2014 yılında Ripple’dan ayrıldığında 9.5 milyar XRP‘lik kurucu ödülü alan McCaleb, geçtiğimiz 2020 yılında 1.2 milyar XRP satışını 0.34 dolar fiyatından gerçekleştirdi ve 408 milyon dolar gelir elde etti. 2014 ile 2019 arasında da yaklaşık olarak yarım milyar XRP sattığı bilinen Jed McCaleb, bu satışlar sayesinde en zengin kripto yatırımcıları arasında yer alıyor.

Ripple ile anlaşması süren Jed McCaleb, bu anlaşma sayesinde her hafta satışını gerçekleştirebileceği XRP miktarı sınırlandırıyor. Bu sayede XRP fiyatının satışlardan etkilenmesinin önüne geçileceği ifade ediliyor.

Ripple Delistleri Devam Ediyor

Bitwise, Bitstamp, Coinbase, Bittrex‘in ardından Binance US borsası da XRP’yi delist etme kararı almıştı. Blockchain.com isimli kripto para borsası XRP‘ı delist eden kripto para borsası arasına katılıyor. Alım satıma kapatılsa da yatırımcılar sahip oldukları XRP‘leri borsada tutabilecekler. Diğer kripto para borsaları gibi ABD’li kullanıcılar için gerçekleştirilen delist işlemi 14 Ocak tarihinde uygulanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir