Ripple davasında yeni gelişme!

Ripple dava

Ripple davasında yeni gelişme!

ABONE OL 

Ripple ile SEC arasında süren davanın bugünkü duruşmasında Ripple lehine yeni bir karar daha alındı. Dava sonucu yüz binlerce yatırımcıyı doğrudan ilgilendiriyor.

Ripple Davasında Yeni Karar

SEC tarafından Ripple‘a açılan davada bugün bir duruşma daha görüldü. Bu duruşmada SEC, Ripple‘ın XRP‘yi oluşturduğu ilk yıllarda danışmanlık şirketlerinden yardım aldığını söyledi. Bu yardımların rapor olarak Ripple‘da bulunduğunu da ifade eden SEC, mahkemeye bu konuda itirazda bulundu ve raporların mahkemeye sunulmasını istedi.

Mahkeme ise raporların bu davanın konusuyla ilgili olmadığını belirterek SEC’in talebini reddetti. Bu da Ripple lehine bir karar olarak algılandı.

SEC Ripple davası
Ripple davasında yeni gelişme!

İlginç Bir Detay Ortaya Çıkmıştı

SEC, Ripple’ın menkul kıymet lisansı almadan menkul lisansı sattığını ifade etmiş ve Ripple’a dava açmıştı. Ripple da mahkemeden aldığı özel izinle SEC’in kayıtlarına erişti ve 2016 yılında SEC’in kendilerinden ”dijital para birimi” olarak bahsettiğini ortaya çıkardı. Bu detayın mahkemenin seyrini değiştirebileceği iddia ediliyor.

Ripple CEO’su Yeni Açıklamalarda Bulunmuştu

Ripple CEO’su, Ripple ile SEC arasındaki dava hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarda kendi ülkesi ABD’ye sitem eden Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia eden ve öyle değerlendiren tek ülkenin ABD olduğunu söylemişti.. Ayrıca regülasyonların da henüz net olmamasını ise ”sinir bozucu” olarak nitelendirmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.