Ripple CEO’sunda ülkesine sitem!

 Ripple CEO’sunda ülkesine sitem!

Ripple ile SEC arasında süren dava ile ilgili açıklamalarda bulunan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’yi menkul kıymet olarak değerlendiren tek ülkenin ABD olduğunu ifade etti.

Ripple CEO’su Yeni Açıklamalarda Bulundu

Ripple CEO’su, Ripple ile SEC arasındaki dava hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda kendi ülkesi ABD’ye sitem eden Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia eden ve öyle değerlendiren tek ülkenin ABD olduğunu söyledi. Ayrıca regülasyonların da henüz net olmamasını ise ”sinir bozucu” olarak nitelendirdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan ülkesine sitem!

Regülasyonların net olmamasından ve ABD’nin diğer ülkelerin gerisinde kaldığından şikayetçi olan Brad Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

”İronik bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri’nde regülasyonlarda netlik sağlamadılar. XRP’nin para biriminden başka bir şey olduğunu söyleyen gezegendeki tek ülke ABD. SEC, ”XRP bir menkul kıymettir.” dedi ve şimdi bir dava sürecindeyiz. Şimdiye kadar bunun nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum, ancak kesinlikle sinir bozucu.”

SEC Ripple Davası Sürüyor

Ripple ile SEC arasında süren dava ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı. Henüz sonuçlanmayan davaya dair duruşmalarda yeni detaylar ortaya çıkıyor. Ripple, 7 Nisan tarihindeki duruşmada SEC‘in kayıtlarına ve evraklarına erişim iznini mahkemeden almıştı. 19 gözcü eşliğinde belgeleri inceleyebilme izni alan Ripple, daha önce haksızlığa uğradıklarını ifade etmişti.

Bütün bu gelişmelerle birlikte SEC‘in mahkemeden yeni bir talebi olduğu ortaya çıktı. Ripple‘ın kendi evraklarına erişmesini taciz olarak nitelendiren SEC, bu kararın geri alınmasını istedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir