Ricky Gervais Altın Küre’de Apple’ı gömdü

Ricky Gervais Altın Küre’de Apple’ı gömdü

ABONE OL 

Ricky Gervais, Altın Küre ödül töreninde, Apple CEO’su Tim Cook’a bakarak Apple hakkında iğneleyici sözlerde bulundu.

Sinema ve dizi piyasasının ödül törenleri arasında en prestijli organizasyonlarından biri olan Altın Küre Ödülleri, 77’inci kez düzenlendi.

Ancak törende adaylar, ödül alanlardan çok sunucu konuşuldu. İngiliz Komedyen Ricky Gervais, Apple ve Disney gibi şirketleri hedef alarak geceye damga vuracak bir konuşma yaptı.

Beverly Hills, Kaliforniya’da düzenlenen görkemli etkinliğin sunucusu olan Gervais, konuşmasına Apple TV+’ın orijinal dizisi ‘The Morning Show’ hakkında övgü dolu ifadeler kullanarak başladı. Daha sonra ise olan oldu ve Apple CEO’su Tim Cook’un gözlerinin içine baka baka şirketi adeta yerin dibine soktu.

The Morning Show’un haysiyetin önemini vurgulama ve doğru şeyi yapma konusunda mükemmel bir drama olduğunu ifade eden, “Yani, her şeyin farkında ve bilincinde olduğunu söylüyorsun ama çalıştığın şirketler inanılmaz. Apple, Amazon, Disney… Bu yüzden hiçbiriniz bu töreni siyasi bir konuşma için kullanma hakkına sahip değilsiniz. Okulda geçirdiğiniz vakit, Greta Thunberg’den daha az. Küçük ödülünüzü alın, tanrınıza teşekkür edin ve defolun” şeklinde konuştu.

Gervais’in bu yorumlarında sadece şirketler değil, şirketlerin yapımlarını üstlendiği yapımlarda yer alan aktörler ve aktrisler de hedef alındı. Tim Cook’un da gecede yer alması bu sözlerin çarpıcılığını ve önemini biraz daha arttırıyor.

İlgili resim

Apple TV+’ın en beğenilen orijinal dizilerinden biri olan The Morning Show, Altın Küre Ödülleri’nde ‘En İyi Drama Dizisi’ dalında aday gösterilmişti. Fakat kazanan HBO imzalı Succession oldu.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

WhatsApp reklam göstermeye başlayabilir

2020’de Mars’a gönderilecek uzay aracı tamamlandı

WhatsApp’ta yeni bir virüs tehlikesi!

“Ricky Gervais Altın Küre’de Apple’ı gömdü” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir