Resim çizebilen sesli asistan: Yandex Alisa

   Resim çizebilen sesli asistan: Yandex Alisa

  Yandex‘in sesli asistanı Alisa yapay zekayı farklı bir seviyeye taşıyarak dünyanın resim çizme yeteneği olan ilk sesli asistan olarak tarihe geçti.

  Kullanıcılar tarafından verilen komutlara göre resim çizebilen yapay zeka sesli asistan, resimlerinde 20. yüzyıl ressamlarından ilham alıyor.

  Resim çizebilen sesli asistan: Yandex Alisa

  Sesli asistanların hayatımızın neredeyse her yerine yerleşirken sesli asistanlardan talepler de buna göre artıyor. Çünkü teknolojinin gelişmesiyle sesli asistanlar da aynı şekilde kendilerini geliştiriyor. Hayat kolaylaştırma amacı olan yapay zeka sesli asistanlar yetenekleriyle göz dolduruyor.

  Yandex, son yaptığı açıklamayla Türkçe hizmet vermeye yeni başlayan Alisa’nın artık resim çizebilme yeteneğine sahip olduğunu ve bunun dünyada bir ilk olduğunu açıkladı. Ayrıca şirket, Alisa’nın resim çizme yetenekleriyle günümüz ressamlarına taş çıkaracağı belirtiliyor.

  Alisa
  Yandex Alisa’nın çizimi

  Sınırları zorlayacak seviyede bir resim çizme yeteneği olan Alisa, beklentilerin bir hayli üzerinde resimler çiziyor. Alisa’ya mühendisler önce neyi nasıl tasvir edeceğini, daha sonra da tasvir edilecek nesnenin görüntsünü öğrettiklerini ve bu iki ağın geliştirilmeye devam ettiğini söylüyor. Buna göre Alisa’nın çizim yeteneği gün geçtikçe artacak.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir