Rekabet Kurumu Google’a 296 milyon TL ceza kesti

Rekabet Kurumu Google

Rekabet Kurumu Google’a 296 milyon TL ceza kesti

ABONE OL 

Rekabet Kurumu Google’a bir kez daha ceza kesti. Rekabet önleyici uygulamaları sebebiyle Google’a 296 milyon TL ceza kesildi.

Rekabet Kurumu Google’a Ceza Kesti!

Rekabet Kurumu, ”kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı” sebebiyle 296 milyon 84 bin 899 TL ceza kesti. Google’ın kendi hakimiyetini kullanarak rekabet önleyici bir şekilde kendi hizmetlerini öne çıkardığı gerekçesiyle cezanın kesildiği belirtildi.

Rekabet Kurumu Google’a 296 milyon TL ceza kesti

Rekabet Kurumu tarafından yapılan tam açıklama:

”Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

08.04.2021 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Google’ın 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen ekonomik bütünlüğe idari para cezası verilmesine karar verildi.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.