Rekabet Kurumu Elon Musk’a ceza kesti!

Rekabet Kurumu Elon Musk'a ceza

Rekabet Kurumu Elon Musk’a ceza kesti!

ABONE OL 

Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın Rekabet Kurumu’na bildirim yapmadan Twitter’ı satın alması sebebiyle ceza kesildiğini duyurdu.

Rekabet Kurumu Elon Musk’a Ceza Kesildiğini Duyurdu

Elon Musk, Twitter’ı satın alacağını açıklamış ardından ise vazgeçmişti. Aradan geçen bir süreden sonra yeniden Twitter’ı alacağını açıklayan Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın yeni sahibi olmuştu.

Twitter’a birçok konuda yenilik getiren Musk’a Rekabet Kurumu tarafından ceza kesildi. Yapılan açıklamada satın alımla ilgili Rekabet Kurumu’nun bilgilendirilmemesi sebebiyle Elon Musk’ın 2022 yılına ait Türkiye’den elde ettiği gayri safi gelirinin binde biri oranında idare ceza uygulanacağı duyuruldu.

Elon Musk Twitter CEO Koltuğunu Bırakacak

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra başta CEO olmak üzere birçok üst düzey yöneticiyi işten çıkarmıştı. Ardından ise CEO koltuğuna oturan Musk, birçok açıklama yapmış ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ancak Musk’ın bu görevden memnun olmadığı ve yakın zamanda bir CEO’yu görevlendireceği gelen iddialara arasında yer alıyor. İddialara göre Musk, herhangi bir şirketin CEO’su olmak istemediğini de özellikle belirtti.

Yakında bu konuda resmi bir açıklaması yapması beklenen Musk, Twitter’daki mavi tiki ücretli bir hale getirmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir