Puma NFT ayakkabıları ile Metaverse girişimini yaptı!

Puma NFT ayakkabı

Puma NFT ayakkabıları ile Metaverse girişimini yaptı!

ABONE OL 

Dünya devi şirketler NFT ve Metaverse sektörüne büyük bir ilgi gösteriyor. Bu şirketler arasında yer alan Puma, duyurduğu NFT’leri ile Metaverse adımını atmış oldu.

Puma NFT Ayakkabılarını Metaverse Platformunda Duyurdu

Puma, Black Station isimli Metaverse platformunu duyurdu. Bu platformda NFT’lerine yer veren Puma, Nike’ın ardından bu sektöre resmen giriş yapmış oldu. Bilindiği gibi Nike, ayakkabı NFT’leri duyurmuş ve büyük bir ilgiyle takip edilmişti.

Puma da Nike ile benzer bir adım attı ve ayakkabı NFT’leri hazırlayarak Black Station isimli Metaverse platformunda Puma hayranlarıyla paylaştı.

PUMA’nın Baş Marka Sorumlusu Adam Petrick, Black Station platformu için şu ifadeleri kullandı:

Yirmi yıl önce Black Station, PUMA’nın modadaki en yenilikçi tasarımlarının eviydi. Ürün tasarımı ve dijital bakış açısından zorladığımız sınırları göz önünde bulundurarak, Black Station’ı moda, spor performansı, miras klasiklerimiz ve inovasyon arasında dijital keşif için yeni bir portal olarak geri getirmeyi uygun bulduk.

Black Station platformunu ziyaret etmek için TIKLAYIN.

Puma NFT ayakkabıları ile Metaverse girişimini yaptı!

Nike Metaverse Adımını Adidas’ın Hemen Ardından Atmıştı

Dünya devi şirketler kripto para piyasası ile popülerlik kazanan Metaverse teknolojisini kullanmaya başlıyor. İlk olarak Adidas’ın bu konuda uzman üç isim ile anlaşması ve ardından Nike şirketinin NFT Sneaker Studio‘yu satın alması Metaverse hakkındaki ilgisini açıkça gösteriyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in Metaverse açıklaması ile birlikte Metaverse odaklı kripto para projelerinin fiyatları artmış ve dünyanın yeni gündemlerinden birisi Metaverse olmuştu. Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yaptı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir