PUBG Mobile Hindistan’dan çekiliyor

PUBG Mobile Hindistan'dan çekiliyor

PUBG Mobile Hindistan’dan çekiliyor

ABONE OL 

Hindistan‘daki Elektronik ve Bilişim Bakanlığı Eylül ayında 118 mobil uygulamayı yasakladı ve listede popüler PUBG Mobile oyunu da vardı. Şirket tarafından hükümetle anlaşma ve battle royale hayranlarını oyundan mahrum bırakmama girişimlerinden sonra, PUBG Corporation nihayet pes etti ve tüm hizmet ve kullanıcılara erişimi sonlandırdığını duyurdu.

PUBG Mobile Hindistan’dan Çekiliyor

30 Ekim itibariyle PUBG Mobile çalışmayı durdurdu ve Tencent Games Hindistan’daki haklarının tamamından vazgeçti. Oyuncu verileri için ise silinecek ya da korunacak şeklinde bir açıklama yapılmadı. İşte o açıklama:

Sevgili Hayranlar,

Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın 2 Eylül 2020 tarihli geçici emrine uymak için Tencent Games, Hindistan’daki kullanıcıların Nordic Map: Livik ve Lite’a tüm hizmetlerini ve erişimlerini 30 Ekim 2020 tarihi itibariyle sonlandırdı. Oyunumuzun Hindistan’da yayınlama hakları, PUBG fikri mülkiyet sahibine iade edilecektir.

Kullanıcı verilerini korumak her zaman en önemli öncelik olmuştur ve Hindistan’daki geçerli veri koruma yasalarına ve düzenlemelerine her zaman uyduk. Tüm kullanıcıların oyun bilgileri, gizlilik politikamızda açıklandığı gibi şeffaf bir şekilde işlenir.

Bu sonuçtan büyük üzüntü duyuyor ve Hindistan’da PUBG MOBILE’a olan desteğiniz ve sevginiz için içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir