PUBG Mobile gelen tepkiler yüzünden değişikliğe gitti

PUBG Mobile gelen tepkiler yüzünden değişikliğe gitti

PUBG Mobile gelen tepkiler yüzünden değişikliğe gitti

ABONE OL 

PUBG Mobile oyununun son güncelleme ile getirdiği putlara taparak kullanıcılara ödül verilmesi yeniliği Türkiye’de İslam dinine aykırı olduğu için tepki görerek protesto edilmişti. Tencent oyunun büyük bir kitlesinin bulunduğu Türkiye’yi kaybetmemek adına bu konuda değişiklikler yapma kararı aldı. Öncelikle neden tepki geldiğine bir göz atalım.

Türkiye’de PUBG Mobile protestosu!

Oyunun yeni güncellemesinde Sanhok haritasında ormanın içinde totem olarak bildiğimiz putlar bulunuyor. Putların yanına gittiğimiz zaman ise ‘Tap‘ diye bir seçenek çıkıyor karşımıza. Seçeneği işaretlediğimiz zaman yaklaşık 5 saniye boyunca ‘Tapılıyor‘ yazıyor.

Tapma işlemi bittikten sonra totemler oyunculara yelek, kask, ilk yardım kiti gibi oyun için ekipmanlar veriyor.

Türkiye’de ise bu durum pek hoş karşılanmadı. Bugün ‘#PubgOynamaOynattırma‘ şeklinde bir etiket gündeme girdi. Puta tapmanın Türkiye ve İslam dinine uymadığını söyleyen insanlar Pubg oyununu protesto ederek oynanması gerektiği dile getirildi.

Tencent’in attığı geri adım ve değişiklikler

Tencent, heykellerin önüne gidildiğinde yazan ‘Tap‘ yazısını ‘‘ olarak değiştirdi ve sürenin işlemesi ‘Tapılıyor‘ yerine ‘Açılıyor‘ halini aldı. Bir de büyük heykelin önüne gelindiği zaman ‘Dans et‘ seçeneği ile kullanıcının dans etmesi sağlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir