PS5 ilk 12 saatte PS4’ün 3 aylık oranını yakaladı

PS5 ilk 12 saatte PS4'ün 3 aylık oranını yakaladı

PS5 ilk 12 saatte PS4’ün 3 aylık oranını yakaladı

ABONE OL 

Sony bir açıklama yaparak PS5 oyun konsoluna ilk 12 saatte gelen talep oranının PS4 oyun konsolunun ilk 3 ayının oranını geçtiğini açıkladı. Bir gövde gösterisi yapan Sony, PlayStation 5 ile Xbox Series X oyun konsolları arasındaki rekabeti ileri bir seviyeye taşımış oldu.

PlayStation 4 oyun konsolunun da çıkmadan önce fazlasıyla talep gördüğünü bildiğimiz için bu durum şaşırtmadı ve Sony de zaten satış oranları olarak PlayStation 5’ten fazla umutlu olduğunu belirtiyordu. PlayStation patronu Jim Ryan Sony’nin bu yüksek talebi karşılayabilmek için çok çalıştığını belirtirken PlayStation 4’ün Xbox One oyun konsolunu geride bıraktığı gibi PlayStation 5’in Xbox Series X oyun konsolunu satış oranlarında geride bırakması bekleniyor.

PS5 Vatan Bilgisayar’da Ön Siparişe Açıldı

19 Kasım’da Türkiye ile birlikte tüm dünyada satışa sunulacak olan PlayStation 5 Vatan Bilgisayar internet sitesinde ön siparişe açıldı. Önce kısa süreli bir “Ürün sepete eklenemedi.” hatasının ardından açılan ön sipariş ürünü, kısa sürede tükendi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-11-1024x537.png

PlayStation 5, açıklandığı gibi 8.299 TL fiyatla ön siparişe açıldı. Özel tasarım SSD, Zen 2 işlemci, 4K 60 fps oyun desteği ve rakibine nazaran uygun fiyatıyla öne çıkan oyun konsolu için yapılan tahminlerde PlayStation satış rekorunun kırılacağı düşünülüyor.

Ürün 12 Kasım tarihinde 7 farklı ülkede, ardından 19 Kasım tarihinde de tüm dünyada satışa sunulmuş olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir