PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam!

PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam!

PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam!

ABONE OL 

Sony şirketinin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’e Avrupa’da ve birçok bölgede zam yapılmıştı, Türkiye’deki fiyatının da değişeceği konuşuluyordu ve şirket PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam yaptığını duyurdu.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatına Zam

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’e Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya, Pasifik, Latin Amerika ve Kanada bölgelerinde zam yapılmıştı. Üretimlerin maliyetlerinin artması nedeniyle dünya genelinde çoğu ürüne zam gelirken oyun konsollarının etkilenmemesini beklemek yanlış olurdu. Şimdi de ürünün Türkiye fiyatına zam yapıldı. İşte yeni fiyatlar:

  • PS5 Diskli Sürüm – 13.199 TL
  • PS5 Dijital Sürüm – 11.199 TL

PlayStation Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamada duyurulan fiyatlar bu şekilde.

PlayStation 5 Satışları 20 Milyonu Aştı

Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Satış ve İş Operasyonları Başkanı Veronica Rogers, stok sorunu ve üretimle ilgili açıklamalarda bulunurken yeni nesil oyun konsolunun satış miktarını da açıkladı.

Bildiğimiz üzere PlayStation 5, çıkış yılına kıyasla PlayStation 4 oyun konsolunu geride bırakmıştı ancak ikinci yıl yaşanan stok sorunu nedeniyle beklenen seviyeye ulaşamadı.

Rogers, 2022 yılı içerisinde oyun konsolu üretiminde ciddi bir yükseliş olacağını ve satışları yeniden aynı seviyelere getireceğini açıklarken satışların dünya çapında 20 milyonu aştığını belirtti.

PlayStation 5 oyun konsolunun en son 31 Mart tarihine kadarki satış oranı açıklanmıştı ve o dönemde PlayStation 5 konsolu 19.3 milyon, PlayStation 4 konsolu ise 117.2 milyon satış gerçekleşmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir