PlayStation 5 satış rakamlarıyla fark yaratabilir

PlayStation 5 satış rakamlarıyla fark yaratabilir

PlayStation 5 satış rakamlarıyla fark yaratabilir

ABONE OL 

PlayStation 5 oyun konsolu için çıkış tarihi yaklaştıkça söylentiler ve tahminler artıyor. Özellikle beklentilerin yüksek olması Japon teknoloji devi Sony firmasının üzerindeki baskıyı oldukça arttırıyor.

Oyun konsolunun işlemci seti için Tayvan’dan TSMC, ASE Technology ve Siliconeware Precision Industries şirketleriyle çalışan Sony, çalıştığı şirketlere oyun konsolundan beklentilerin büyük olduğunu her seferinde yinelediği için tedarikçi firmaların da beklentileri aynı oranda yükseliyor.

PlayStation 5 satışları

Tayvanlı tedarikçi şirketlerin beklentileri ise oyun konsolunun 120-170 milyon adet arasında satış rakamına ulaşması yönünde. 5 yıllık bir süreç içerisinde koyulan hedefe ulaşılmasını bekleyen tedarikçiler hızlı bir yükseliş dönemi görmeyi umuyor.

PlayStation 5 satış rakamlarıyla fark yaratabilir

2013 yılında piyasaya sürülen PlayStation 4 oyun konsolunun şimdiye kadar 110 milyon adet satılması ve oyun konsollarına verilen ortalama 6-7 yıl kullanım ömrü süresinin son dönemlerine gelinmesi yeni oyun konsolundan beklenen satış rakamlarını de yükseltiyor.

AMD Zen 2 işlemcisine sahip olacak ve 8 çekirdekli olacak oyun konsolunun çekirdekleri 3.5 GHz hızında çalışacak. 16 GB GDDR6 RAM ve 825 GB dahili depolamaya sahip olacak oyun konsolunun Xbox’ın yeni çıkacak olan Xbox Series X oyun konsoluna ciddi bir fark atması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir