PlayStation 4 oyunları PlayStation 5’te çalışacak mı?

PlayStation 4 oyunları PlayStation 5’te çalışacak mı?

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in özellikleri belli olmuştu. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan PS5 yeni özellikleriyle oyunculara üst seviye bir oyun deneyimi sunacak.

Sony, PlayStation 5 hakkında önemli bilgiler paylaşırken kullanıcıların kafasını en çok meşgul eden sorulara da cevap verdi. Yeni cihazda 4K çözünürlüğü standart bir hale getiren Sony, geriye dönük uyumluluk konusunda da açıklamalar yaptı.

Bildiğimiz gibi PS4 çıktığı zaman PS3 oyunlarını çalıştırmada sorunlar yaşatıyordu. Şirketin PS5’te bu konuda ne yapacağı, nasıl bir politika izleyeceği ise bilinmiyordu. Ancak Sony cephesinden yapılan açıklamaya bakılınca şirketin bu konuda önemli adımlar attığını görebiliyoruz.

PS5, PS4 Oyunlarını Çalıştıracak Mı?

PlayStation cihazının mimari lideri olarak adlandırılan Mark Cerny, PS4’ün en çok oynanan 100 oyununu PS5 üzerinde test edildiğini, bu oyunların neredeyse tamamının sorunsuz çalıştığını belirtti.

Ancak Cerny, oyunlarının tümüne genel bir yargı yapılamayacağını, oyunların tek tek denenmesi gerektiğini söylüyor. İlk etapta pek çok PS4 oyununun PS5’te doğru çalışmayacağını belirtiyor.

Cerny, zamanla uyumluluk sorunları çözülerek oyunların büyük çoğunluğunun PS5 için oynanabilir hale getirileceğini belirtiyor. Detayların zamanla ortaya çıkacağı ve hangi oyunların sorunsuz oynanacağı ise yeni cihazın çıkmasına yakın açıklanacak.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy M21 tanıtıldı! İşte özellikleri

Moto G8 Power Lite özellikleri sızdırıldı

OnePlus logosunu değiştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.