Penti siber saldırıyı doğruladı

Penti siber saldırıyı doğruladı

Penti siber saldırıyı doğruladı

ABONE OL 

Geçtiğimiz ay ebebek şirketinin siber saldırıya uğramasının ardından bugün Penti, kullanıcılarına bir mesaj göndererek 31 Temmuz’da siber saldırıya uğradığını doğruladı.

Pandemi döneminde online alışverişe gösterilen ilgilin artması internet korsanlarının iştahını kabartmış gibi görünüyor. Son zamanlarda eskisinden daha sık siber saldırı ve hack haberleri almamız bunun bir göstergesi.

Penti siber saldırıyı doğruladı

Değerli Müşterimiz,

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu v­e özel şirket yer almakta. 31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de şirketimizi hedef aldığını tespit ettik. Bilgi teknolojileri ekibimizin, siber güvenlik ekibimizin ve siber güvenlik hizmeti aldığımız paydaşlarımızın da çalışmaları ile bu saldırıya hemen müdahale ederek karşılık verdik ve saldırganların sistemlerimize erişimlerini engelledik. Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız açısından oluşması muhtemel riskleri bertaraf etmeyi başardık ve devam edebilecek saldırılar için de önleyici ve alt yapımızı kuvvetlendirici çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Belirtmek isteriz ki hiçbir müşterimizin kredi kartı bilgisi ile ilgili bir risk söz konusu olmadığı gibi, Penti olarak tüm dünyadaki 600 mağazamızda, penti.com ve penti mobil uygulamamız ile de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Yukarıdaki açıklamalarla durumu anlatan şirket, hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgisini sistemde kayıt altında tutmadığını ve bu nedenle kart bilgilerinin çalınma ihtimalinin olmadığını önemle belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.