PayPal kendi kripto parasını duyurabilir!

PayPal kendi kripto parası

PayPal kendi kripto parasını duyurabilir!

ABONE OL 

Kripto para piyasası zor günler yaşarken PayPal‘ın yakın zamanda kendi sabit fiyatlı kripto parasını çıkarmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

PayPal Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir

PayPal, daha önce kullanıcılarına Bitcoin satın alma imkanını sunmuştu. Bu hamlesiyle birlikte yeni yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasında etkin rol oynamıştı. PayPal Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg‘e yaptığı açıklamada kripto para geliştirme konusunda çalışmaların sürdüğünü ancak şimdilik araştırma aşamasında olduklarını ifade etti:

Bir stablecoin keşfediyoruz. İlerlemeye çalışırsak elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.

Açıklamada da belirtildiği gibi üzerinde çalışılan stablecoin projesinin hayata geçmesiyle birlikte düzenleyicilerle çalışılacağı da şimdiden açıklandı. Ayrıca projenin adının da PayPal coin olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Kripto para hizmeti PayPal
PayPal kendi kripto parasını duyurabilir!

PayPal İngiltere’de Kripto Para Adımı Atıyor

Yapılan açıklama ile birlikte Birleşik Krallık‘taki PayPal kullanıcıları bugünden itibaren Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alım satım yapabilecek ve cüzdanlarında bu kripto paraları tutabilecek. Ayrıca bu kullanıcılar, 1 sterlin karşılığında istediği kripto paradan satın alabilecek.

İlk olarak ABD’deki kullanıcılara sunulan kripto para hizmetleri, ABD’nin hemen ardından Birleşik Krallık ülkelerindeki kullanıcılara sunuldu. Birleşik Krallık bilindiği gibi İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.