PayPal Bitcoin ile ödeme sunacak!

 PayPal Bitcoin ile ödeme sunacak!

Dünyanın en büyük para transfer sistemi PayPal, Bitcoin satın alma imkanını kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi ise Bitcoin ile ödeme yapma imkanını kullanıcılarına sunacak.

PayPal Bitcoin ile Ödeme Sunmaya Hazırlanıyor!

PayPal kripto paralar ile ilgili sunduğu hizmetleri arttırmaya devam ediyor. Daha önce Bitcoin alım satımı yapmak imkanı tanıyan PayPal, bireylerin ve işletmelerin kripto para ile ödeme yapma ve ödeme almasına imkan tanıyacak.

Ayrıca şirket kripto para varlıklarını ulusal para birimlerine (itibari para birimleri) dönüştürebilme için de gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para ile ödeme yapma konusunda şu ifadeleri kullandı:

”Kripto para birimlerinin dünya çapındaki işletmelerde alışveriş yapmasını sağlamak, dijital para birimlerinin her yerde bulunmasını ve kitlesel olarak kabul görmesini sağlamanın bir sonraki bölümüdür.”

PayPal Bitcoin ile ödeme sunacak!

PayPal Kripto Para Entegrasyonu Üzerinde Çalışıyor

3 Ocak tarihinde PayPal CEO’su Daniel Schulman yaptığı açıklamada şirket kârını ve şirketin planları hakkında bilgileri paylaşmıştı. Bitcoin işlemlerini başlatarak kullanıcı sayısını bir hayli arttıran PayPal, 2020 yılının son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 12 artışla 5.68 milyar dolar kâr elde etmişti.

Daniel Schulman kâr açıklamasının ardından kripto paraları daha kullanılabilir hale getirmek için anlaşmalı oldukları 29 milyon mağazada kripto paraların kullanılmasını sağlayan bir sistem inşa etmek istediklerini belirtmişti. Bu sistemi 2021 yılının ilk çeyreğinden sonra hayata geçmesini tahmin ettiğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir