OYAK Blockchain’e yatırım yaptı

 OYAK Blockchain’e yatırım yaptı

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) son yılların en çok ses getiren teknolojilerinden olan Blockchain‘e yatırım yaptı. Farklı sektörlerde yatırımı bulunan OYAK, akıllı tarım faaliyetlerinde kullanmak üzere Blockchain‘e yatırım yaptı.

OYAK Blockchain Yatırımı Yaptı!

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, OYAK’ın akıllı tarım teknolojilerine yönelik yatırımlarını arttırdıklarını belirtti ve şu açıklamaya yaptı:

“Tohumdan sofraya kadar uzanan değer zincirinin güvenilirliğini temin edecek bir yapı tesis etmek amacıyla şimdi de Blockchain teknolojisine yatırım yaptık. Bu yatırımla akıllı seralarda üretilen ve iyi tarım uygulamalarıyla 7/24 kayıt altına alınan mahsulleri, akıllı lojistik yöntemleriyle son tüketiciye ulaştırmaya hazırlanıyoruz.”

OYAK Blockchain

Akıllı Tarım Teknolojilerinde Blockchain Kullanılacak

Ülkemizin ekonomisine yaptığı yatırımlarla ciddi katkısı bulunan OYAK, ülkemizdeki tarımsal üretim verimliliğini arttırmak adına yeni çalışmalar yaptığı resmi olarak açıklandı. Tarımsal verimliliği arttırmak amacıyla Blockchain teknolojisinden faydalanacak. Bu sayede hem ülkemizdeki tarımın verimliliği artmış olacak hem de OYAK faaliyetlerinde başarıyı yakalamış olacak. Genel Müdür Süleyman Savaş Erdem açıklamalarına şöyle devam etti:

“OYAK, her alanda Türkiye’ye değer katan atılımlar gerçekleştirmeye devam edecek. Temsil ettiğimiz üyelerimizin sorumluluğunu taşıyoruz. Son 4 yılda üye sayımız, OYAK tarihinde olmayan bir artışla 305 binden yaklaşık 430 bine çıktı. Üyelerimize karşı sorumluluğumuzun katbekat arttığının farkındayız. Bütün yaşanan zorluklara, sıkıntılara, var olan olumsuz şartlara rağmen, önümüzdeki yıllarda da arzu edilen seviyelerde özsermaye karlılığı sağlayacağımızı umuyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan alanlara yatırım yaparken üyelerimizin refahını artırma gayesiyle çalışıyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir