Oscar en iyi film ödülü ilk kez dijitale verildi

Oscar en iyi film ödülü ilk kez dijitale verildi

Oscar en iyi film ödülü ilk kez dijitale verildi

ABONE OL 

2022 Oscar töreni düzenlendi ve törende geçtiğimiz yılki Netflix gibi bu yıl da dijital bir platform olan Apple TV+ öne çıktı, en iyi film ödülü ise tarihte ilk kez dijital bir yapıma verildi.

Oscar En İyi Film Ödülü İlk Kez Dijitale Verildi

Son yıllarda dijital platformlar ve yapımlar fazlasıyla ön plana çıkmaya başladı ve hem çok ünlü yönetmenler hem de çok ünlü oyuncular artık dijital platformlar üzerinde görünmeye başladı. Dev şirketlerin de dijital platform oluşturmalarının ardından insanların dizi ve film alışkanlıkları tamamen değişti ve televizyon, ikinci plana atıldı.

Geçen yıl Oscar ödül töreninde Netflix yapımlar ön plana çıkmıştı, bu yıl da Apple TV+ yapımları ağır bastı ve en iyi film ödülü, tarihte ilk kez dijital platformlardan bir yapım olan CODA’ya verildi.

En İyi Film Ödülü Apple TV+ Yapımı CODA’nın

Bu gelişme, dijital yayın platformlarının ve dijitale iş yapan kişilerin iştahını kabartabilir çünkü önümüzdeki senenin ödül töreni için çalışmalar şimdiden başlamış durumda.

CODA haricinde en iyi yönetmen ödülü Netflix’in Power of the Dog filmine, en iyi animasyon ödülü Disney+ yapımı Encanto’ya verildi, ayrıca HBO Max’ın haklarının bir kısmını elinde bulundurduğu Dune filmi de 6 ödül aldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir