Oppo sürgülü akıllı telefon patenti aldı

 Oppo sürgülü akıllı telefon patenti aldı

Akıllı telefon üreticileri ortaya yeni ve farklı bir ürün çıkarmak adına sürekli olarak yeni patentler almaktadır. Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo son aldığı patent ile adeta zamanda geriye yolculuk yapıyor. Sürgülü bir akıllı telefon patenti alan Çinli akıllı telefon üreticisinin patentine yakından göz atalım.

Zamanda Yolculuk: Oppo Sürgülü Akıllı Telefon

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan patenti görüntülerine göre patent sürgülü bir akıllı telefon fikrine dayanıyor. Her ne kadar dikey katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip modeline benzese de aslında çalışma mantığı çok farklı.

Kenarlarından yukarı doğru çekildiği zaman uzayan bir ekran mantığına dayanan patent bir hayli ilgi çekiyor. Sürgülü bir sisteme dayanan patent kullanıcılara zamanda yolculuk yapma deneyimi sunuyor. Cep telefonları ilk ortaya çıktıktan sonra yaşanan ilk inovasyonlardan birisi sürgülü ve katlanabilir bir yapıya dönüşmeleriydi.

Oppo Sürgülü Akıllı Telefon

Sürgüsü açılmadan önce kare bir yapıya sahip olduğu görünen akıllı telefon ekranı açıldığında ise dikdörtgen bir forma ulaşıyor. Akıllı telefonların sürekli yeni patentler aldığını ve bu patentlerin çok az bir kısmının hayata geçtiğini belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir